اگر این کار را انجام دهید گوگل به شما ۱۰۰۰ دالر می‌دهد

هکر‌ها، این بار نوبت شماست که بدرخشید

گوگل در همکاری ما “هکر ون” بازی امنیتی را راه‌اندازی کرده است که هرگاه کسی بتواند آسیب‌پذیری‌های امنیتی اپلیکشن‌های موجود در گوگل پلی را دریابد، ۱۰۰۰ دالر می‌دهد.

در این برنامه تا اکنون ۱۳ اپلیکیشن شامل است؛ مانند تیندر، دولینگو، دراب باکس، سنپ چت و هید اسپیس.

معمولن برنامه‌‎ساز‌ها خودشان تلاش می‌کنند که با برنامه‌ریزی‌های کوچک مشکل‌های تخنیک اپلیکشن‌‌ها را حل کنند، اما این نخستین بار است که گوگل خودش به نمایندگی از برنامه‌سازها جایزه‌ای برای این کار پیشنهاد کرده است.

پس چگونه‌ می‌توان این جایزه را به دست آورد؟

اگر شما آسیب‌پذیری امنیتی را در یکی از اپلیکشن‌هایی که شامل این برنامه است دریابید، شما می‌‍توانید آن مشکل یا مشکل‌ها را به سازنده‌ی آن گزارش بدهید و یکجا با او برای حل این مشکل کار کنید. زمانی که مشکل‌ برطرف شد، گروه امنیتی اندروید به شما ۱۰۰۰ دالر می‌پردازد در کنار جایزه‌های دیگر که برنامه‌ساز به شما خواهد داد.

سپس گوگل تمام معلومات در مورد این آسیب‌پذیری‌ها را جمع‌آوری و با برنامه‌سازهای دیگر در میان می‌‎گذارد که شاید آنان نیز در معرض چنین مشکل‌ها قرار داشته باشند.

اپلیکشن‌های شامل در این برنامه بر اساس شهرت آنها در میان مردم اشتراک کرده‌اند. پس از این دوره‌ی امتحانی کوچک، گوگل در نظر دارد که برنامه‌ی بزرگ مشابه را راه اندازی کند.

فرزاد صالحی

نظرات

مطالب مرتبط

اپل گوشی‌ جدید آیفون خود را رونمایی کرد – آیفون ۱۱

شرکت اپل به تاریخ ۱۰ سپتامبر سال جاری مشخصات سه مدل گوشی‌های تازه عرضه شده …

بیشتر از سیاح‌آنلاین کشف کنید

برای ادامه خواندن و دسترسی به آرشیو کامل، اکنون مشترک شوید.

ادامه مطلب