ورزش قدرت بدنی بزرگسالان را افزایش میدهد

یک مطالعه که در آمریکا انجام شده است نشان می دهد که ۲۰ دقیقه پیاده روی در روز می تواند به سالخوردگان در کاهش خطر از دست دادن توانایی حرکتشان کمک کند و در نتیجه کیفیت زندگی آنها را بالاتر ببرد.

به گزارش از شینهوا، این مطالعه که در مجله American Medical Association منتشر شده است نشان می دهد که ورزش سبک از جمله پیاده روی می تواند به افراد سالخورده در حفظ توانایی حرکتشان بدون کمک دیگران کمک کند.

طبق این مطالعه سالخوردگانی که ورزش می کنند توانایی حرکتشان بدون کمک دیگران ۱۸ درصد بیشتر سایر سالخوردگان است.

پژوهشگران دانشگاه فلوریدا در این مطالعه هزار و ۶۳۵ زن و مرد ۷۰ تا ۸۹ ساله را در خصوص نحوه تاثیر فعالیت فیزیکی روزانه بر پیشگیری از ناتوانی حرکتی در آنها بررسی کردند.

محقیقان سالخوردگان را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول در هفته ۱۵۰ دقیقه پیاده روی و ورزش های سبک داشتند و گروه دوم در کلاس های آموزشی شرکت می کردند و بیشتر ورزش های کششی بالاتنه انجام می دادند.

تحقیقگران افراد مورد مطالعه را برای مدت شش ماه مورد بررسی قرار دادند و در این مدت توانایی راه رفتن آنها، وزنشان ، فشار خون و سایر عوامل را اندازه گرفتند.

نتیجه این مطالعه نشان داد که توانایی حرکت گروه اول ۱۸ درصد بیش تر از گروه دوم بود.

به گفته پژوهشگران، عدم فعالیت فیزیکی مناسب عامل خطرناکی برای بروز بیماری ، ناتوایی جسمی و مرگ برای سالخوردگان محسوب می شود و افزایش چنین فعالیت هایی می تواند به حفظ استقلال عملکرد فیزیکی سالخوردگان کمک قابل توجهی کند.

نظرات

مطالب مرتبط

کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی؛ چطور بدانم به کدام مبتلا شده ام؟

ریزش آب بینی، سرفه، گلودردی و تب علایم مشابه در بیماری های مختلفی اند که …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading