چگونه یک گفت‌وگوی کاری خوب داشته باشیم؟

هرچند تهیه‌ی یک خلص سوانح جامع و جذب کننده‌ یکی از بخش‌های پیچیده‌ی درخواست کاری شما است، اما گفت‌وگوی کاری مشکل‌ترین بخش است؛ زیرا باید ثابت کنید که شما مناسب‌ترین شخص برای پست اعلام شده هستید.

باید بهترین مصاحبه را داشته باشید؛ زیرا حتا اگر استخدام نشوید اجرای خوب شما سبب می‌شود که نسختین کسی باشید که برای پست بعدی با شما در تماس شوند.

بنابرین به کارهای پیش از گفت‌وگوی کاریتان بی‌‎اعتنا نباشید؛ در این مطلب بهترین نکته‌های کارشناسانه برای داشتن شانس بیشتر در یک مصاحبه کاری، به شما ارایه شده است.

کارهایی که باید انجام بدهید

۱- برای پرسش‌ها پاسخ مکمل ارایه کنید. باید بدانید که درباره‌ی خودتان به استخدام کننده چی بگویی؟ چگونه جواب ارایه می‌کنید؟

اگر می‌خواهید که کارفرما را متقاعد کنید که شما بهترین نامزد برای پست جدید هستید، پس باید نخست به خود پاسخ بدهید که چرا شما بهترین شخص برای آن پست هستید.

۲ – پاسخ‌تان را به گونه‌ی واضح و منظم ارایه کنید. باید سه مورد کلیدی را در جواب‌تان بگنجانید تا برای استخدام کننده پاسخ شما روشن باشد.

کارشناسان توصیه کرده‌اند که مثال‌هایی که برای پشتیبانی جواب‌تان ارایه می‌کند باید از زندگی واقعی باشد نه فرضیه‌ گویی.

۳- بر خود مسلط باشید. بسیاری‌ها در هنگام مصاحبه‌ی کاری اضطراب دارند و به نحوی خجالتی هستند، از اینرو از این حالت خود را خارج کنید.

متخصصان پیشنهاد می‌کنند که در هنگام گفت‌وگوی کاری راست بنشینید، عمیق نفس بکشید و سپس به جوابی که قرار است ارایه کنید، متمرکز باشید.

۴- سوال کنید. تقریبن همه‌ی مصاحبه‌کنندگان به شما وقت می‌دهد تا پرسش خود را مطرح کنید. شما از این فرصت استفاده کنید و بیشتر در مورد علاقه‌ی تان نسبت به این کار بگویدد. اگر این کار را نکنید پس غیرفعال و به کار جدید بی‌علاقه معلوم می‌شوید.

کارهایی که نباید کرد

تمرکز بر خود. استخدام کننده به پیشرفت شخصیتی و تجربه‌ی کاری شما از طریق وظیفه‌ی جدید علاقه‌مند نیست. باید در این مورد بگویید که برای پیشرفت سازمان چه کاری می‌خواهید بکنید و دانش و مهارت شما می‌توانید سبب چه کار بزرگی در سازمان شود. به استخدام کننده توضیح بدهید چگونه می‌توانید تغییر مثبت ایجاد کنید.

انتقاد از دیگران. انتقاد از وظیفه‌ و کارفرمای جدیدتان یکی از بزرگ‌ترین اشتباه‌هایست که بسیاری‌ها در مصاحبه‌‎ی‌ کاری انجام می‌دهند. این کار ممکن سبب شود که بدون درنظر داشت اینکه انتقاد شما عادلانه است یا نیست، به کار جدید دست نیابید.

گفت‌وگوی پیش از وقت در مورد پول. بهترین روش همین است که در مورد رخصتی و معاش‌تان در روز مصاحبه با استخدام کننده گفت‌وگو نکنید.

فرزاد صالحی

نظرات

مطالب مرتبط

درمان زود انزالی و سستی کمر در مردان

این معجون جز یکی از مقوی ترین و بهترین داروهای گیاهی می باشد که اثرات …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading