هشدار متخصصان: تیلیفون‌های همراه را هنگام خواب دور نگهدارید

متخصصان صحی و روانی هشدار داده‌اند که به خاطر کاهش زیان‌های ناشی از شعاع سیگنال تیلیفون‌های همراه، باید آنها از بدن، به ویژه در هنگام خواب، دور نگهداشته شود.

این موضوع پس از آن توسط متخصصان مطرح شد که شاهدهایی مبنی بر مشکل‌های صحی ناشی از استفاده‌ی تیلیفون‌ همراه، سرطان سلامت روان ضعیف و مشکل‌های تولید مثل، به میان آمد.

هرچند بررسی‌ها هنوز نتوانسته است که به گونه‌ی قطعی ثابت کند که استفاده‌ی تیلیفون همراه خطرناک است، اما مطالعه‌های زیادی نشان می‌دهد که باید احتیاط لازم را، به ویژه در میان کودکان، انجام داد.

اخیرن وزارت صحت کلیفورنیا با پخش یک رهنما به مردم هشدار داده است که تیلیفون‌های همراه‌شان را تاحدی که می‌تواند از خود دور نگهدارند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که فریکوینسی رادیویی که تیلیفون‌های همراه‌ از آن به خاطر انتقال معلومات استفاده می‌کند، سبب بروز چنین مشکل‌های صحی می‌شود.

گزارش وزارت صحت کلیفورنیا نشان می‌دهد که این فریکوینسی احتمالن توانایی نفوذ در مغز کودکان را بیشتر از مغز بزرگسالان دارد و اگر در معرض این فریکوینسی قرار بگیرند تاثیر مخرب دوامدار می‌تواند در مغز آنان ایجاد شود.

پژوهش‌های پیشین نشان داده است که قرار گرفتن در معرض سیگنال تیلیفون‌های همراه احتمالن سبب ایجاد تومور در مغز یا گوش می‌شود. همزمان روانشناسان هشدار داده‌اند که این فریکوینسی با ایجاد مشکل‌های سلامت ضعیف روانی، حواس و خواب نوجوانان ارتباط دارد.

یک گزارش قابل نگرانی دیگر نشان می‌دهد که فریکوینسی تیلیفون همراه می‌تواند برای شمار و کیفیت سپرم مرد مضر باشد.

رهنمای وزارت صحت عامه‌ی کلیفورنیا نشان داده است که برای جلوگیری از هر نوع خطر احتمالی، کاربران تیلیفون باید از گوشکی استفاده کنند، تیلیفون‌ همراه را هنگام خواب از خود دور نگهدارند و بهتر است به جای جیب آن را در بکس خود بگذارند.

فرزاد صالحی

نظرات

مطالب مرتبط

کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی؛ چطور بدانم به کدام مبتلا شده ام؟

ریزش آب بینی، سرفه، گلودردی و تب علایم مشابه در بیماری های مختلفی اند که …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading