ثبت نام در قرعه‌کشی لاتری گرین کارت آمریکا ۲۰۲۱

ثبت نام برای قرعه‌کشی لاتری گرین کارت یا کارت سبز اقامت در ایالات متحدۀ امریکا از ۱۰ میزان (مهر) ۱۳۹۸ مطابق ۲ اكتوبر سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود و تا ۱۴ عقرب (آبادان) مطابق ۵ نومبر ۲۰۱۹ ادامه دارد.

در چوکات این برنامه که از سوی کانگرس ایالات متحده به خاطر متوازن و گوناگون ساختن جمعیت مهاجران این کشور ممنظور شده است، سالانه به ۵۰ هزار درخواست کننده بر اساس قرعه ویزه داده می‌شود.

ایالات متحدۀ امریکا از طریق این برنامه همه ساله به شهروندان کشورهایی که میزان پایان مهاجرت به امریکا داشته باشند، بر اساس قرعه ویزای اقامت دایمی می‌دهد. اما کشورهای شامل در این برنامه نمی‌توانند در یک سال بیش از هفت در صد ویزای قرعه‌کشی کارت سبز موجود را دریافت کنند.

ثبت نام در قرعه کشی کاملاً رایگان بوده و تنها از طریق وبسایت رسمی قرعه کشی یعنی www.dvlottery.state.gov که از سوی وزارت خارجۀ ایالات متحده مدیریت می شود، صورت گرفته می‌تواند. اما برخی وبسایت‌ها یا ایمیل‌های جعلی که از سوی افراد فریب کار ساخته شده است، به بهانه خانه پری و یا اجازه دادن اشتراک درین قرعه کشی از افراد تقاضای پول می کنند.

افغانستان و ایران از جمله کشور های است که شهروندان آن می توانند دراین روند اشتراک کنند، اما شهروندان کشورهایی که در پنج سال گذشته بیش از ۵۰ هزار مهاجر به ایالات متحده فرستاده اند، واجد شرایط شمولیت در این برنامه شده نمی‌توانند.

پاکستان، هند، بنگله‌دیش، برازیل، کانادا، چین، کولمبیا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، السلوادور، هایتی، جامایکا، مکسیکو، نایجریا، فلیپین، پیرو، کوریای جنوبی، بریتانیا و ویتنام به دلیل میزان بلند مهاجرت به ایالات متحده واجد شرایط شمولیت در این برنامه نیستند.

شرایط ثبت نام

شرایط ثبت نام برای این برنامه سهل است، اما برای راهیابی به مرحلۀ قرعه کشی باید در قسمت خانه پری “فورمه اشتراک” باید بسیار دقت کرد.

برای شهروندان افغان، شرط اول ثبت نام این است که شما یا همسر تان باید شهروند افغانستان باشید. در صورتیکه شما متولد افغانستان نباشید اما والدین تان شهروند افغانستان باشند، حق اشتراک در این برنامه را دارید.

هر در خواست کننده حق دارد فقط “یک بار” فورمه اشتراک را خانه پری و ارسال نماید. خانه پری و ارسال بیشتر از یک فورمه توسط یک شخص، باعث محروم شدن حق اشتراک او در قرعه کشی می شود.

کسانیکه متاهل استند، در صورتیکه واجد شرایط باشند هم خود و هم همسر شان می توانند به صورت جداگانه درین قرعه کشی اشتراک کنند.

شرط اساسی دوم برای اشتراک درین قرعه کشی فراغت از صنف دوازدهم مکتب و یا داشتن دست کم دو سال تجربه در یک شغل است. باید یاد آور شد اگر کسی درین قرعه کشی برنده شود، فرزندان متاهل و بزرگتر از سن ۲۱ سال او نمی توانند ویزه ورود به امریکا را دریافت کنند.

شما باید عکس خود را نیز همراه با فورمه ارسال کنید. افراد متاهل و دارای فرزند باید تصاویر همسر و فرزندان شانرا نیز ارسال نمایند. عدم رعایت مشخصات تصویر توسط علاقمندان این قرعه کشی سبب می شود تا شمار زیادی آنان به مرحله قرعه کشی راه نیابند.

از پوشیدن کلاه نظامی و یا لنگی در تصویر خود داری کنید. داشتن پوشش سر مثل چادر در تصویر در صورتیکه چهره را پنهان نکرده باشد، ممانعتی ندارد. در پس منظر تصویر از رنگ های روشن استفاده گردد. تصویر باید به شکل JPEG و با اندازه حد اکثر ۲۴۰ کیلوبایت ارسال گردد. تصویر باید ۶۰۰ در ۶۰۰ پکسل باشد.

آیا برنده استید؟

پس از خانه پری و ارسال فورمه ثبت نام، یک شماره تاییدی دریافت خواهید کرد. این شماره را با خود نگه دارید چون زمانیکه نتایج قرعه کشی اعلان می گردد، شما با مراجعه به صفحه ویژه قرعه کشی و وارد نمودن این شماره می توانید دریابید که آیا در میان برندگان قرعه کشی استید یا خیر.

وزارت خارجه ایالات متحده برای برندگان قرعه کشی از طریق ارسال نامه یا ایمیل اطلاع نمی دهد. یگانه راه که می توانید بدانید آیا برنده استید یا خیر همانا مراجعه به صفحه ویژه و وارد نمودن شماره تاییدی فورمه تان است.

در صورت برنده شدن و دریافت ویزه ورود به ایالات متحده، تمام هزینه سفر به شمول فیس اخذ ویزه به دوش شخص برنده است. برنده‌گان ویزۀ لاتری می توانند پس از ورود به ایالات متحده کارت سبز یا ویزه اقامت دایمی در آن کشور را به دست آورند.

رهنمود مفصل خانه پری فورمه ثبت نام در قرعه کشی و مشخصات تصویر را می توانید به زبان فارسی از این پیوند به دست آرید.

نظرات

مطالب مرتبط

درمان زود انزالی و سستی کمر در مردان

این معجون جز یکی از مقوی ترین و بهترین داروهای گیاهی می باشد که اثرات …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading