نتایج امتحان کانکور روزانه سال ۱۳۹۳ در هفته جاری اعلام می‌شود

مقام های وزارت تحصیلات عالی افغانستان می گویند که نتایج امتحان کانکور روزانه سال ۱۳۹۳ در هفته جاری اعلام خواهد شد.

آنان می گویند که به دلیل زیاد بودن شمار داوطلبان کانکور امسال و زمانگیر بودن بررسی نمره‌ها، اعلام نتایج کانکور سال جاری به تاخیر افتاده است.

به گزارش سیاح آنلاین و به نقل از بخدی عظیم نور بخش، سخنگوی وزارت تحصیلات عالی گفت: “وزارت تحصیلات عالی تلاش دارد تا هر چه زود تر نتایج لیست شرکت کنندگان کانکور روزانه سال ۱۳۹۳ را اعلام کند.”

آقای نور بخش گفت که این پروسه زمان‌ گیراست، اما وزارت تحصیلات عالی و به ‌ویژه ریاست امتحانات تلاش دارد تا هرچه زودتر نتایج را اعلام کند.

او می گوید تلاش ها برای اعلام نتايج هر چه زودتر شاملان کانکور و پایان یافتن انتظار آنان به شدت ادامه دارد.

اما به گفته او، از اينکه در اين پروسه مجموعاً بيشتر از ۲۶۱ هزار تن شامل اند، مراحل چک، تطبيق و سکورينگ آن نيز زمانگير شده است.

در امتحانات کانکور امسال، بیش از دو صد و شصت و یک هزار نفر از فارغان صنف دوازدهم از سراسر کشور جهت راه يابی به موسسات تحصيلات عالی و نیمه عالی کشور اشتراک داشتند.

از سویی هم، شماری از جوانانی که در امتحانات کانکور امسال شرکت کرده‌ اند در این روزها منتظر اعلام نتایج این امتحانات هستند.

این جوانان از تاخیر در اعلام نتایج امتحانات کانکور انتقاد کرده می ‌گویند که با گذشت نزدیک به دو هفته از آغاز سال جدید تعلیمی و تحصیلی، هنوز نتایج‌ شان اعلام نشده است.

در همین حال، عظیم نور بخش سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می گوید که نتایج امتحان کانکور پس از انجام ارزیابی های دقیق به زودی اعلام می گردد.

او تاکید کرد که روی نتایج کانکور کار به شدت ادامه دارد تا هرچه زود تر نتایج اعلام شود.

سخنگوی وزارت تحصیلات عالی اظهار امیدواری کرد که در هفته جاری نتایج کانکور اعلام خواهد شد.

نظرات

مطالب مرتبط

پلان برگزاری دور اول امتحان کانکور سال ۱۳۹۹

شماره ولایت محل بایومتریک تاریخ بایومتریک محل امتحان تاریخ امتحان ۱ کندهار دانشگاه کندهار ۲۵ …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading