چگونه از بوی نامطبوع سیر و پیاز خلاص شوید؟

اگرچه سیر و پیاز در بسیاری از موارد، از طعم‌دهنده‌های اساسی در پخت غذاهای مختلف هستند، اما بوی دهان نامطبوع ایجاد شده از آنها بسیار زننده و آزاردهنده است. علاوه بر این دستان آشپزها نیز بوی سیر و پیاز به خود گرفته و این بو با آب و صابون از بین نمی‌رود.

برای از بین بردن این بو از دست‌ها چهار راهکار ساده پیشنهاد شده است که می‌توانند به آسانی افراد را بوی نامطبوع سیر و پیاز خلاص کنند.

استفاده از مقدار اندکی شیر یکی از این راه‌ها است. پس از خرد کردن سیر و پیاز، دست‌های خود را با آب سرد بشوئید و آنها را کاملا خشک کنید. پس از آن چند قطره شیر در کف یکی از دستانتان بریزید و دو دست را خوب به هم بمالید.

استفاده از استیل ضد خش نیز برای رفع بوی نامطبوع سیر و پیاز از روی دست‌ها توصیه می‌شود. پس از شستن دست‌ها با آب سرد و خشک کردن آنها، چند لحظه آنها را به استیل ضد خش بمالید تا بو کاملا از بین برود. اگر بپرسید کجا می‌توان استیل ضد خش یافت، کافی است نگاهی به پیرامون خود در آشپزخانه بیاندازید. سینک ظرفشویی، قابلمه‌ها و قاشق چنگال‌ها همه از استیل ضد خش ساخته شده‌اند.

قهوه سریع‌ترین راه برای خلاص شدن از بوی سیر و پیاز است. اندکی پودر قهوه به دست‌هایتان بمالید و بلافاصله بشوئید. اثری از بوی نامطبوع نخواهد ماند و می‌توانید از بوی قهوه لذت ببرید.

خمیردندان راه‌حل دیگری برای رفع مشکل بوی بد دستان است. خمیردندان کاربردهای بسیار زیادتری بیش از آنچه برای آن ساخته شده دارد. دستهای‌تان را با خمیردندان حاوی فلوراید بمالید و سپس با آب ولرم بشوئید. اثری از بو نخواهد ماند. برای آنکه خمیر دندان باعث خشکی پوست دست‌های‌تان نشود، پس از رفع بو، به آنها کرم مرطوب کننده بزنید.

نظرات

مطالب مرتبط

کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی؛ چطور بدانم به کدام مبتلا شده ام؟

ریزش آب بینی، سرفه، گلودردی و تب علایم مشابه در بیماری های مختلفی اند که …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading