در طول هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش کنید

متخصصان سلامت به همه توصیه می کنند که حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش متوسط در طول هفته انجام دهند. با این حال بسیاری افراد نمی‌توانند حتی این میزان فعالیت را داشته باشند و به زندگی کاملا ساکن رو می‌آورند.

محققان معتقدند که راهنماهای فعالیت فیزیکی برای عموم باید طوری طراحی شود که هدف آن تشویق افراد بدون فعالیت به انجام حداقل میزان کمی فعالیت و ورزش باشد. در صورتی که در حال حاضر راهنماها بیشتر مردم را تشویق می کنند تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت با شدت متوسط در طول هفته داشته باشند.

نشستن بیش از حد باعث افزایش خطر بیماری‌های مزمن می‌شود. بیماری‌های همچون دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان بر اثر نداشتن فعالیت ایجاد می‌شوند. بیش از یک سوم بزرگسالان در دنیا فعالیت کافی ندارند. تعداد ساعت‌هایی که افراد فعالیت ندارند با افزایش سن بیشتر می‌شود. در سنین ۲۰ تا ۲۹ سال افراد ۵۵ درصد ساعت‌های روز یعنی ۷٫۷ ساعت را بدون فعالیت سپری می کنند در حالی که در سنین بین ۷۰ تا ۷۹ سال این رقم به ۶۷درصد یعنی ۹٫۶ ساعت می‌رسد. دو مقاله‌ای که در هفته اخیر در مجله BMJ منتشر شدند نشان دادند که رسیدن به فعالیت ۱۵۰ دقیقه‌ای در هفته برای بعضی‌ها به خصوص سالمندان غیر قابل دسترسی است. باید فواید هر میزان فعالیت هر چند کم شخصی شود تا این افراد به کلی ورزش کردن را کنار نگذارند.

محققان بیمارستان دانشگاه تولوس می‌گویند حتی اگر فعالیت افراد زیر ۱۵۰ دقیقه در هفته هم باشد باز فایده دارد. برای مثال مطالعاتی که در این زمینه بر روی ۲۵۰ هزار فرد بین ۵۰ تا ۷۱ سال انجام شد نشان داد کمتر از یک ساعت فعالیت با شدت متوسط در طول هفته و یا ۲۰ دقیقه فعالیت شدید در طول هفته با کاهش ۱۵ تا ۲۳ درصدی مشکلاتی که منجر به مرگ می‌شوند همراه است.

افرادی که تا ۴۷ دقیقه در هفته پیاده روی می کنند ۱۹ درصد کمتر در معرض مشکلات تجربه مرگ قرار دارند.

محققان معتقدند که باید اقداماتی برای افرادی که کاملا زندگی ساکن دارند صورت گیرد. برای افراد سالمند سخت است تا انجام فعالیت‌های با شدت متوسط تا شدید را هدف خود قرار دهند. راهنماهای ورزشی باید واقع بینانه‌تر برنامه‌ریزی شوند.

نظرات

مطالب مرتبط

کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی؛ چطور بدانم به کدام مبتلا شده ام؟

ریزش آب بینی، سرفه، گلودردی و تب علایم مشابه در بیماری های مختلفی اند که …

Discover more from سیاح‌آنلاین

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading