Home / تکنولوژی / فیسبوک تصمیم دارد گزینه حذف پیام‌های فرستاده‌شده را ایجاد کند

فیسبوک تصمیم دارد گزینه حذف پیام‌های فرستاده‌شده را ایجاد کند

بربنیاد گزارش‌ها، فیسبوک تصمیم دارد تا به کاربران مسنجر سهولت حذف پیام فرستاده شده شان را مهیا کند.

مارک زوکربرگ، مالک شرکت فیسبوک از قبل در حال آزمایش این گزینه قرار دارد.

مجله تک کرانچ به روز پنج شنبه گزارش داده که چندین تن متوجه شده اند که پیام‌های شان در مسنجر از جانب زوکربرگ، حذف شده است.

به گفته فیسبوک، این تصمیم در سال ۲۰۱۴ گرفته شده تا حذف پیام فرستاده شده پس از مدتی از پیام‌خانه جانب مقابل، نیز ممکن شود.

به روز جمعه یک سخنگوی شرکت فیسبوک نوشت: “ما گزینه‌ی حذف گسترده تری را خواهیم داشت. این کار مدتی را دربر خواهد گرفت. تا زمانی که این کار تمکیل شود، هیچ مدیری ما پیام های شان را حذف نخواهند کرد. ما باید از پیش این کار را می کردیم و برای تاخیر این کار متاسفیم.”

فعلندر صورتی که شما پیامی را از مسنجر و یا سایر پیام رسان ها جز انستاگرام حذف می کنید، پیام صرف از پیام خانه خود شام حذف شده اما در پیام خانه جانب مقابل باقی می ماند الی اینکه خود جانب مقابل دست به کار شود.

در حال حاضر در مسنجر فیسبوک و واتس اپ، که هر دو نیز از خدمات کمپنی فیسبوک است، گزینه حذف پیام از جانب مقابل بصورت دستی و یا خودکار، صرف در حالت انتخاب “گفتگوی پنهانی” سکرت کانورسیشن مهیا است.

پیش از این گزینه حذف پیام از پیام‌خانه جانب مقابل تنها در بخش پیام‌های اپلیکشن انستاگرام که ملکیت آن را نیز کمپنی فیسبوک به عهده دارد، مهیا است. در انستاگرام کاربر می تواند تنها پیام های فرستاده شده خودش را از پیامخانه هردو طرف حذف کند اما توانایی حذف پیام جانب مقابل را ندارد الی اینکه تمام مکالمات را حذف کند.

وایبر نیز یکی از اپلیکشن های پیام رسانی است که اخیرن گزینه حذف پیام فرستاده شده را فعال کرده است.

کار روی این گزینه های فیسبوک در حالی مطرح است که اخیرن فیسبوک در رسانه‌های و میان کاربرانش بخاطر رسوایی اطلاعاتی به یکی از شرکت های بریتانیایی، سخت مورد انتقاد قرار داشته است.

مختار سار

نظرات

مطالب مرتبط

به زودی اینترنت رایگان و پرسرعت در اختیار مردم افغانستان قرار می‌گیرد

یک شرکت فعال در حوزه اینترنت قصد دارد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، نخستین …