Home / صحت و سلامتی / عفونت ادراری چیست و چگونه درمان می‌شود؟

عفونت ادراری چیست و چگونه درمان می‌شود؟

در جوامع سنتی مانند افغانستان، بیشتر شهروندان به دلیل آگاه نبودن از مزایا و خطرات برخی مسایل نمی‌توانند بدن خود را در برابر ویروس‌ها و بیماری‌ها مقاوم نگهدارند.

در این گزارش به عوامل به وجود آمدن عفونت ادراری و روش‌های پیش‌گیری و درمانی آن مطالبی را در اختیار خوانندگان عزیز قرار داده‌ایم.

عفونت ادراری یا Urinary tract infectionنوعی عفونت باکتریایی است که در بخشی از دستگاه ادراری انسان‌ها تاثیر می‌گذارد.

و زمانی که عفونت دستگاه تحتانی ادراری را مورد تاثیر قرار می‌دهد، سیست ساده یا (عفونت مثانه) برای افراد دست می‌دهد و هنگامی که بر دستگاه ادراری فوقانی تاثیر می‌گذارد به آن پیلونفریت یا (عفونت گرده) گفته می‌شود.

این بیماری را می‌توان بدون استفاده از دوا و مراجعه به داکتر تداوی کرد؛ اما باید در مورد تداوی و عوامل ابتلا به آن آگاهی لازم داشته باشیم.

نوشیدن زیاد آب و چای کم‌رنگ یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای درمان این بیماری است و این کار مناطق آلوده را به طور کامل شستشو داده و سبب از بین رفتن آلودگی می‌شود.

در همین حال آناناس میوه‌یی است که به نقل از مجله‌ی جم آنلاین، پُر از آنزیم بروملان است و خاصیت ضد میکروبی دارد و استفاده از این میوه برای جلوگیری از عفونت مجرای ادراری انسان‌ها بسیار مفید دانسته شده است.

ویتامین “ث” برای عملکرد گرده‌ها خوب است، گرده تصفیه کننده‌ی مواد معدنی و مایع در بدن دانسته شده و بنابر مصرف منظم این ویتامین می‌توان از تیزابی و میکروبی شدن مجرای ادراری جلوگیری کرد.

ماست و لبنیات نیز به دلیل داشتن باکتریاهای مفید، در بهبود عفونت‌های ادراری خوب است و افراد تلاش کنند تا برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، پیوسته در وعده‌های غذایی خود لبنیات را بر سر دسترخان حاضر کنند.

۱TVNews.af

نظرات

مطالب مرتبط

مواردی که در باره ویروس کرونا باید بدانید

افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در چین در سطح بین‌المللی مایه نگرانی شده …